Ogłoszenia:
- Wszystkie linki zostały dodane do menu~ Mamy nadzieję, że wędrowanie po naszym blogu znów będzie dużo łatwiejsze :3

sobota, 30 marca 2013

Top 10 Anime cz. II

 UWAGA!!!
Kolejność anime nie ma tu znaczenia, wszystkie są tak samo świetne!
Ułożone są alfabetycznie. 

Tytuł: Kaichou wa Maid-sama!
Opis: Misaki Ayuzawa to przewodnicząca samorządu szkolnego, mimo że jest dosyć surowa względem płci brzydkiej, tak naprawdę pracuje w Maid Cafe. Pewien denerwujący (ale przystojny) chłopak - Takumi Usui poznaje tę tajemnicę. Staje się stałym klientem kafejki.
Powód: Jest to niezła komedia z wątkiem romantycznym, po którą najchętniej sięgnie płeć piękna. Nie oszukujmy się… bish z plakatu aż zachęca, by sięgnąć po ten tytuł.


Tytuł: Kuroshitsuji
Opis: Nastoletnie arystokrata – Ciel Phantomhive zarządza dużą firmą z zabawkami i słodyczami, nazywającą się Funtom. Jest tak zwanym psem królowej, który często miesza się w różne zagadkowe sprawy i tym samym uprzedza Scotland Yard przed ich rozwiązaniem. Pomaga w tym dość niezwykły lokaj, który można powiedzieć, że jest piekielnie dobry.
Powód: Anime bardzo znane przede wszystkim wśród dziewczyn, wśród których nasz piekielny lokaj ma sporo fanek. Jest utrzymane w mrocznym klimacie, które aż przyciąga. Zaś sprawy, którymi zajmuje się ta dwójka aż domagają się rozwiązania.


Tytuł: Mahou Shoujo Madoka★Magica
Opis: Madoka Kaname jest zwyczajną uczennicą liceum, która pewnego dnia wraz ze swoją przyjaciółką wpadła w niezwykłe niebezpieczeństwo. Zostały uratowane przez Mami, która później wraz z dziwnym zwierzakiem złożyła im nietypową propozycję, która mogła zmienić ich życie.
Powód: Mimo iż jest to mahou shoujo, tak naprawdę nie można się tym sugerować, na pierwszy rzut oka wydaje się być klasycznym, przesłodzonym przedstawicielem tego gatunku. Jednak po paru odcinkach poznają inną stronę tego tytułu, która niezwykle zaciekawia i jest czymś, czego nikt nigdy by się nie spodziewał.


Tytuł: Pandora Hearts
Opis: Oz Vessalius (Bezarius) przed ceremonią dojrzałości bawi się z przyjaciółmi. Niechcący wpada w dziurę, w której znajduje czyjś grób. Litery na nim niestety są zamazane, przez co nie wie on do kogo należy. Znajduje jednak zegarek z pozytywką, która budzi pewne stworzenie w pewnym świecie.
Powód: Anime posiada motyw znanej nam wszystkim „Alicji w Krainie Czarów”. Przyciąga swoim klimatem i pomysłem, największym minusem jest to, że nie ma drugiej serii, dlatego też jest dość sporo niedopowiedzeń, jednak na polskim rynku można zakupić już mangę po polsku i rozsiać wątpliwości.


Tytuł: Tiger & Bunny
Opis: Opowiada ono o grupce super bohaterów, których zadaniem jest ratowanie miasta, są też atrakcją dla mieszkańców miasta, gdyż ich wyczyny pokazywane są w specjalnym programie. Akcja zaczyna się, gdy do naszej grupki, dołącza nowy superbohater, który nie jest anonimowy.
Powód: Mimo iż na pierwszy rzut oka, wygląda bardziej na mecha, tak naprawdę nim nie jest. Akcja jest zaskakująca i przyciąga widza. Jest to chyba jedno z najbardziej niedocenianych anime, bo mimo że jest bardzo wciągające od pierwszego odcinka, wiele osób jakoś do niego ciągnie i nie chcą dać mu nawet szansy, my też miałyśmy z tym problem.


Oto i druga część naszego top 10! W ten oto sposób mamy już zapełnioną dziesiątkę, mamy nadzieję, że sięgniecie po te tytuły, gdyż są tego naprawdę warte :) 
A poza tym wesołych świąt! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Małe zasady
- Komentować może każdy, nawet użytkownik anonimowy
- Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona
- Odpowiadamy na komentarze, jeżeli istnieje taka możliwość (Czasem na krótkie komentarze nie da się odpowiedzieć)
- Jeżeli nie zastosujesz tzn. "chamskiej reklamy", możesz umieścić link do swojego bloga w komentarzu (Chamski spam będzie usuwany)

Haruhi Suzumiya