Ogłoszenia:
- Wszystkie linki zostały dodane do menu~ Mamy nadzieję, że wędrowanie po naszym blogu znów będzie dużo łatwiejsze :3

piątek, 29 marca 2013

Top 10 Anime cz. I

 UWAGA!!!
Kolejność anime nie ma tu znaczenia, wszystkie są tak samo świetne!
Ułożone są alfabetycznie.

Tytuł: Code Geass
Opis: Lelouch Lamperouge dostaje od tajemniczej dziewczyny pewną moc, która nazywana jest Geass’em. Dzięki niej postanawia zmienić świat w bardziej przyjazny dla swojej młodszej siostry – Nunally.
Powód: Anime, pomimo iż jest mecha, naprawdę bardzo wciąga. Z każdym odcinkiem chcesz coraz bardziej zagłębić się w tę historię i poznawać dalsze losy głównego bohatera. Współgra również muzyka, jest bardzo dobrze dobrana i po prostu wpasowuje się do obrazu, zarazem nie pozostaje niezauważalna. Co do kreski, mimo iż postacie były nieco wychudzone, to jednak była całkiem ładna.

Tytuł: Death Note
Opis: Licealista o imieniu Light Yagami pewnego dnia znajduje tajemniczy notatnik, który okazuje się należeć do shinigami. Posiada on pewną moc, dzięki której może zabijać ludzi. Za jej pomocą postanawia zostać Bogiem Nowego Świata, który sam stworzy, decydując kto ma prawo w nim żyć. Plan jednak nie jest taki łatwy do zrealizowania, dość szybko pojawiają się przeszkody, którym nasz bohater musi stawić czoła.
Powód:  Historia bardzo wciąga, zaś samo anime jest bardzo popularne, przez co chcesz po nie sięgnąć, aby przynajmniej nie odstawać od reszty i mieć o czym rozmawiać, pozycja obowiązkowa! Widzowie są często trzymani w napięciu, przez co pragną poznać dalsze plany Light’a.

Tytuł: Durarara
Opis: Anime dzieje się w rozrywkowej dzielnicy Tokyo – Ikebukuro, w którym życie tak naprawdę zaczyna się po zmroku. Akcja rozpoczyna się, kiedy Mikado Ryuugamine przyjeżdża uczyć się w tej samej szkole, co jego przyjaciel z dzieciństwa. Tak naprawdę cała historia nie obracała się tylko wokół niego, jest wiele postaci i wiele łączących się ze sobą historii, które poznajemy z biegiem akcji.
Powód: To anime potrafi zaskoczyć, posiada wiele zwrotów akcji i tajemnic, których widz sam by nie odkrył. Mimo iż akcja rozkręca się dosyć powoli, warta przetrwać przez pierwsze odcinki i dowiedzieć się co będzie dalej.

Tytuł: Haruhi Suzumiya no Yuuutsu
Opis: Kyon to zwyczajny licealista, który po prostu chce prowadzić zwyczajne życie. Trafia do klasy, do której chodzi pewna, na pozór dziwna dziewczyna. Traf chciał, że główny bohater zajmuje miejsce przed nią, dlatego też się nim zainteresowała i zaciągnęła go do swojego nowostworzonego klubu. Należą do niego także inne osoby, które wbrew pozorom nie są wcale takie zwyczajne.
Powód: Mimo iż opis wydaje się być banalny, anime jest nawet ciekawe, a to że jest dosyć znane, tym bardziej zachęca do sięgnięcia po nie. Dowiadujemy się o głównej bohaterce rzeczy, których na początku nikt nie mógł się domyślić, nawet ona sama o wiele rzeczach nawet nie wie.

Tytuł: Hetalia Axis Powers
Opis: Anime opowiada o losach personifikacji krajów. Głównymi bohaterami są Państwa Osi (Włochy, Niemcy, Japonia) i Alianci (Ameryka, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Chiny).
Powód: Mimo braku konkretnego ciągu fabularnego, jest to niezła komedia, dzięki której można bardziej zainteresować się historią i geografią, a także poznać wiele ciekawostek z całego świata.


Długo się zbierałyśmy, żeby to napisać, ale w końcu nam się to udało! :) Druga część pojawi się jutro, gdyż nie chcemy, aby wszystko nie było tak rozwlekłe :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Małe zasady
- Komentować może każdy, nawet użytkownik anonimowy
- Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona
- Odpowiadamy na komentarze, jeżeli istnieje taka możliwość (Czasem na krótkie komentarze nie da się odpowiedzieć)
- Jeżeli nie zastosujesz tzn. "chamskiej reklamy", możesz umieścić link do swojego bloga w komentarzu (Chamski spam będzie usuwany)

Haruhi Suzumiya