Ogłoszenia:
- Wszystkie linki zostały dodane do menu~ Mamy nadzieję, że wędrowanie po naszym blogu znów będzie dużo łatwiejsze :3

piątek, 18 stycznia 2013

Pierwsze Wrażenie Sezonu Zimowego - "Mangirl!"

Tytuł: Mangirl!
Premiera: 3 stycznia 2013

Anime opowiada o grupce dziewczyn, które nie zważając na brak doświadczenia, postanawiają redagować mangowy magazyn. Chcą osiągnąć sukces i sprawić, aby był on największy w całej Japonii. Mimo porażek i problemów, które je nękają, nie tracą nadziei i dzielnie pracują każdego dnia.
Jest to seria składająca się z krótkich, bo trzy minutowych odcinków. Ekranizuje ona całkiem młodą, bo niespełna dwuletnią mange. Jeśli mam być szczera, to tak naprawdę sięgnęłam po to anime, ze względu na to, że jest krótkie i jego gatunek to komedia, na którą nabrałam ostatnio ochoty.
Przechodząc dalej, magazyn bohaterek, w polskim tłumaczeniu nazywa się „Zabawna Ziemska Gwiazda” („Śmieszna Gwiazda Ziemi”), szczerze powiedziawszy jest to dość dziwna nazwa. Co do animacji jest ona przeciętna, nie wyróżnia się niczym, ani nas nie zaskakuje. Bohaterki zaś wydają się być tymi z bardziej słodszych, które mają przypaść do gustu większości widzów.
Z racji tego, jaka seria jest krótka, posiada tylko opening. Jest on dość słodki, zaczynając od bohaterek, a na muzyce kończąc. Nie jest nadto wciągający, ma raczej na celu pokrótce przedstawienie nam wszystkich bohaterek, które biorą udział w anime. Co do muzyki jest ona mało charakterystyczna, wręcz prawie nie występuje, a jak już to bardzo wpasowuje się w tło, przez co bardziej skupiamy się na głosie bohaterki niż na niej. Co do obsady, w główne bohaterki wcieliły się dwie debiutantki: Moemi Otaka oraz Yuri Komagata, są one również twórczyniami muzyki do opening. Poza nimi wśród głównych bohaterek usłyszymy jeszcze Ayaka Ohashi („Eureka Seven AO” – Fluer Blanc) i Kanako Miyamato („Tanken Driland” – Mikoto), więc jak widać seiyuu są dość niedoświadczone.
Podsumowując to niezwykle krótkie pierwsze wrażenie, myślę, że jednak obejrzę tę serie, ze względu na jej długość i gatunek, który bardzo mnie do tego zachęcił. Może tym razem uda mi się obejrzeć do końca anime, które opowiada o powstawaniu czegoś takiego, jak mangi lub magazyny.


Proszę bardzo, coś mnie chyba wzięło na pisanie tych PW o.O Jednak to chyba dobrze, że coś pojawia się na blogu XD I to jeszcze w trakcie ostatecznej walki o oceny o.O Ale to jednak dobrze, korekta wciąż może mi nawalać, gdyż dalej jestem zmuszona sobie sama betować o.O 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Małe zasady
- Komentować może każdy, nawet użytkownik anonimowy
- Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona
- Odpowiadamy na komentarze, jeżeli istnieje taka możliwość (Czasem na krótkie komentarze nie da się odpowiedzieć)
- Jeżeli nie zastosujesz tzn. "chamskiej reklamy", możesz umieścić link do swojego bloga w komentarzu (Chamski spam będzie usuwany)

Haruhi Suzumiya