Ogłoszenia:
- Wszystkie linki zostały dodane do menu~ Mamy nadzieję, że wędrowanie po naszym blogu znów będzie dużo łatwiejsze :3

niedziela, 17 lutego 2013

The Versatile Blogger

Zostałyśmy nominowane do tagu "The Versatile Blogger" przez Rima013, za co bardzo jej dziękujemy :)


Zasady:
- Podziękować nominującemu blogerowi u niego na blogu
- Pokazać nagrodę "Versatile Blogger Award" u siebie na blogu
- Ujawnić 7 faktów dotyczących samego siebie 
- Nominować 15 blogów, które jego zdaniem na to zasługują
- Poinformować o tym fakcie autorów nominowanych blogów.
Fakty:


Qaszka:

1. „Wróciłam, moi poddani!” – tak bardzo często witam się po powrocie do domu, a gdy w nim jestem to czasami tak dobieram słowa, by brzmiały jak najbardziej królewsko. Uważam ludzi za niższe formy życia i czasem lubię sobie na nich popatrzeć z góry, poza tym gdy każą mi wpisać imię i nazwisko przy rejestracji bez zastanowienia wpisuję „Królowa Wszechświata”. Mimo to jestem bardzo nieśmiała, przy pierwszym spotkaniu nawet nieświadomie mało mówię, lecz gdy lepiej kogoś poznam, potrafię gadać i gadać.
2. Jestem pełna sprzeczności: Nawet lubię projektować ubrania, lecz tak naprawdę nie lubię się ubierać, najchętniej całymi dniami bym siedziała w piżamie i zazwyczaj tak robię, boję się duchów i ciemności, a mimo to bardzo mnie to interesuje. Poza tym muzyka często nie pozwala mi się skupić, jednak nie potrafię siedzieć w ciszy…
3. Lubię wymyślać różnego rodzaju historie i nowe światy rządzone innymi prawami niż ten nasz, jednak zazwyczaj tego nie zapisuję, wszystko pozostaje w mojej głowie i jedynie ja o nich wiem. Pierwszy komiks udało mi się stworzyć, gdy byłam w drugiej klasie podstawówki, był dosyć krótki, niestety gdzieś go zgubiłam…
4. Wbrew pozorom utrzymuję romantyczne relację z paroma osobami naraz: moim mężem jest mój laptop (data naszego ślubu: 13 października 2011), do tego mam swojego uke oraz w szafie trzymam mój bish-harem. Tak poza tym mój ulubiony typ to megane. ;)
5. Chodzić późno spać i późno wstawać – tak wyglądałby mój tryb życia, gdyby nie czynniki zewnętrzne takie jak szkoła, uwielbiam siedzieć do godziny co najmniej szóstej nad ranem, jednak mogę sobie na to pozwolić jedynie gdy mam wolne. Mimo wszystko, gdy muszę rano wstać siedzę do późnej godziny, potem budzę się niewyspana, a po powrocie idę spać, po to by w nocy znowu siedzieć do późna. Mam jeszcze swój pewien system, który czasem stosuję.
6. Lubię nadawać ksywki wszystkiemu wokół, bardzo częstymi ofiarami są bohaterowie mang i anime. Meine Mutter (moja mama :)) mówi, że mam to po babci. Lubię szufladkować ludzi, dlatego teżna gg mam grupy: szlachta, plebs, pospólstwo, zboczeńcy. Ksywki nadaję najczęściej zboczeńcom, a szlachcie imiona przerabiam na odwrotne do ich płci, co często zmyla osoby trzecie. Jako ciekawostkę dodam, że pewnego lata nazywałam wszystkie muchy, te duże miały jedno imię i zmieniał się numerek, ze względu na to, że była to musza dynastia. Jednak nigdy nie zapomnę Hulka – hokage wioski ukrytej w puszkach Coli na moim parapecie. 
7. Uważam się za sadystkę, ale mimo to czasem lubię znęcać się nad swoją psychiką, oglądając coś dziwnego. Poza tym jestem bardzo zboczona i to już od paru lat, nie chcę pisać komu to zawdzięczam, ale dzięki tej osobie zainteresowałam się m&a.


Rani111:

1. Jestem osobą wrażliwą, wręcz nadwrażliwą, każda nieuzasadniona krytyka sprawia, że chce mi się płakać i mam ochotę wszystko rzucić, nie potrafię się tym nie przejmować. 
2. Trudno mi znaleźć przyjaciół, po prostu nie potrafię już tak zaufać ludziom, jak kiedyś, bo boję się odtrącenia. Zanim nazwę kogoś „przyjacielem” musi minąć dość sporo czasu. 
3. Uważam się za Kanadę nr 2, gdyż podczas pisania na yaoi blogach nie raz i nie dwa zostałam po prostu olana. 
4. Rani Tamaro jest wyidealizowaną wersją mnie, którą wymyśliłam na potrzeby opowiadań, istnienia w sieci oraz podpisywania wierszy. 
5. Jestem beznadziejna jeśli chodzi o języki, to, że jako tako nauczyłam się pisać opowieści jest efektem długotrwałego pisania opowiadań z ludźmi. (Jak ktoś chce pisać opowieść na gg, to pisać! Każdy kto potrafi stworzyć postacie o nieszablonowym charakterze, mile widziany! XD) 
6. Mam wielkie ambicje, przez co często słysząc moje pomysły można uznać, że porywam się z motyką na słońce. Niestety zwykle na ambicjach się kończy, bo potem braknie mi chęci, bądź umiejętności. 
7. Uwielbiam uciekać do światów, które nie istnieją, do opowieści, które prowadzę w swojej głowie, takie które mają tysiące rozdziałów, a nigdy nie będą skończone, czy zapisane.


Wspólne:

1. Podczas rozmowy obie używamy różnych emotek, przez co łatwo nas rozpoznać. Qaszka najczęściej używa ":D", zaś Rani111 "xD".
2. Obydwie jesteśmy romantyczkami, przez co bardzo lubimy romanse. Nie pogardzimy również yaoi, w którym pojawia się wątek romantyczny.
3. Mimo iż jesteśmy przyjaciółkami i prowadzimy razem bloga, w niektórych aspektach bardzo się różnimy. Na przykład Qaszka nie może siedzieć w ciszy, zaś Rani zaczyna boleć głowa, jak zbyt długo słucha muzyki. Poza tym bardzo często lubi przeciwne rzeczy. 
4. Stworzyłyśmy ten blog pod impulsem, zainspirowane jakimś innym blogiem, na którym autorka zamieszczała swoją twórczość. Postanowiłyśmy też stworzyć coś takiego.
5. Qaszka i Rani dzwonią do siebie przez Skype'a tylko z określonego powodu, jednak jak zaczynają rozmowę, robią wszystko, tylko nie to co było w planach. Średnio gadają ponad trzy godziny, podczas których nic nie zrobią. To samo jest przy spotkaniach. Qaszka przyjeżdża do Rani koło godziny 10 rano, a wraca do siebie po 20, najczęściej zaczynają robić to co było zaplanowane koło godziny 17-18.
6. Obie autorki mają słabość do gier (stąd kanał na youtube), z powodu iż dzieciństwo spędziły przede wszystkim z chłopakami. Są raczej fankami starszych produkcji, gdzie bardziej twórcą zależało na rozrywce niż na zarobku. (Np. Heroes III)
7. Gramy na instrumentach, a przynajmniej staramy się coś tam wyrzępolić. Rani grywa na gitarze, zaś Qaszka na keyboardzie. 
7,5. Posiadamy taki sam tablet, konkretnie Pentagram ThinType.Blogi, które nominujemy:

1 komentarz:

Małe zasady
- Komentować może każdy, nawet użytkownik anonimowy
- Weryfikacja obrazkowa jest wyłączona
- Odpowiadamy na komentarze, jeżeli istnieje taka możliwość (Czasem na krótkie komentarze nie da się odpowiedzieć)
- Jeżeli nie zastosujesz tzn. "chamskiej reklamy", możesz umieścić link do swojego bloga w komentarzu (Chamski spam będzie usuwany)

Haruhi Suzumiya